interní zóna

<<<  FOTO vystupujíc (trpělivost 207kB)  Program.doc

 

 

MALÝ SVĚT DIVADEL
28.a29.1.2005

Ve Fryštáku připravujeme zbrusu nový divadelní projekt. Jak název "mnohým" napovídá jde o mladšího bráchu již zaběhlého letního MALÉHO SVĚTA, který se nese především v hudebním duchu. Ovšem zimní festivalový bráška nás přiblíží hlavně ke světu divadelnímu, ale nezapomeneme také na nezbytné hudební koření. Pro návštěvníky máme připraven specielní bonus, který nebudeme prozrazovat, tento dárek si diváci vyberou a vychutnají jako závěr každého festivalového dne. Akce se odehraje ve fryštáckém kinosále. Stejně tak jako v létě, ponechal si festival žánr klasický i alternativní, ráz klidný i dramatický a publikum dětské, mladé i dospělé. Přátelská rodinná atmosféra je už jen naší společnou záležitostí. Informace o festivalu naleznete také na www.MuzickyKlub.zde.cz .


Pátek 28.1. od 17h

DIVADLO DVEŘE /Fryšták/
Co nás čeká za dveřmi? Několik pohledů do hlubokých rovin komediantů naší doby u otázky smrti. Hudebně dramatická příprava…

DIVADLO PRKNO /Veverská Bitýška/
Prkno se nám představí ze svou zatím poslední hrou "Brejle". Jde o jakousi dioptrickou crazzyetudu pro dva lidi o mezilidských vztazích, o tom, jak se dva lidi seznamují na inzerát. Autorem této hry je Jiří Cisler.

DIVADLO Z JAMY /Brno/
Tři holky z JAMU, tři holky z JAMU, tři holky z JAMU, tři holky z JAMU, tři holky z JAMU, tři holky z JAMU, tři holky z JAMU, tři holky z JAMU, tři holky z JAMU, tři holky z JAMU, tři holky z JAMU.

Koncert: JAN BURIAN /Praha/
Písničkář, publicista, hudební skladatel... Od roku 1970 vystoupil na více než 3200 koncertech, většinou sólově za doprovodu klavíru, ale také v různých formacích. Jeho písňová tvorba je od konce osmdesátých let pravidelně vydávána. Od roku 1990 vydal více než deset knih. Je protagonistou vlastních televizních talk show Posezení s Janem Burianem.


Sobota 29.1. od 17h

LOUTKOVÉ DIVADLO HVIZD /Holešov/
Pro děti a staříky, pro děti a staříky, pro děti a staříky, pro děti a staříky, pro děti a staříky, pro děti a staříky, pro děti a staříky, pro děti a staříky, pro děti a staříky, pro děti a staříky.

PETR MAREK /Hranice/
Blablabla bla bla-blablablabla bla blalaba. Blabla bla bla blabal, blabla bla bla? Blablabla! Blablabla bla bla-blablablabla bla blalaba. Blablabla bla bla-blablablabla bla blalaba. Blablabla bla bla blabla.

ROSTISLAV MAREK /Zlín/
Městské divadlo ve Zlíně ve svém "Divadélku v klubu" pořádá různá malá velká představení, jedno z nich zavítá také na náš festival. Jde o divadelní hru "Kontrabas". Jiskřivě vtipná a hluboce lidská zpověď řadového orchestrálního hráče proslavila německého autora Patricka Süskinda po celém světě. Tuto divadelní lahůdku si vychutnáme v podání herce Zlínského divadla Rostislava Marka.

Koncert: KVĚTY /Brno/
Po zániku kapely Sledě, živé sledě, Dunaj nebo Z kopce zvedla pochodeň brněnské alternativní scény skupina Květy. Původně hrála čistě improvizovanou hudbu, ale později přešla na skladby, kde má improvizace své místo, stejně jako zaranžované věci. Květy láká spojovat zvuk akustických a elektrických nástrojů se zvukem hraček i zcela nehudebních zvuků, aby bylo dosaženo, pokud možno, co nejpřiléhavější atmosféry.

Koncert: RIDINA AHMEDOVÁ /Praha/
Sólový projekt Ridiny Ahmedové "Hlasokraj" je vokální koncert o hledání zvukové podoby české krajiny. Ridina pracuje se samplerem, který jí umožňuje v reálném čase vytvářet a vrstvit smyčky hlasu, čímž vznikají spirálovitě rozvíjející se vokální skladby. Ridina Ahmedová se zajímá o práci s ženským hlasem jako sólovým, nedoprovázeným nástrojem.